Особливості працевлаштування за кордоном водія-далекобійника

0


На сьогоднішній день у багатьох європейських країнах бракує водіїв вантажних автомобілів. Нехватка таких спеціалістів зумовлена важкими умовами праці та розміром зарплати, яка не влаштовує місцевих жителів. Тому іноземці все частіше пропонують роботу українським водіям.

Чому українці?
Справа в тім, що громадяни багатьох європейських країн мають значно більше можливостей працевлаштування. Жителі Євросоюзу вільно переміщаються по країнах спільноти в пошуках підходящої роботи з максимально вигідними умовами. Так, багато далекобійників та водіїв спецтранспорту з Польщі повиїжджало в інші держави Європи. Для поляків аналогічна робота в Бельгії, Німеччині чи Великобританії оплачується на порядок більше. По цій причині все більший інтерес для іноземців являють українці. Умови, які неприйнятні місцевим жителям, виглядають привабливо для наших громадян. Іноземні роботодавці користуються таким становищем і переманюють до себе українських водіїв.

Особливості працевлаштування за кордоном водія-далекобійника

Необхідні умови для працевлаштування за кордоном водієм-далекобійником

1. Наявність водійських прав категорій С і Е. Без документів, які підтверджують водійські знання, неможливо влаштуватися на відповідну роботу.

2. Досвід роботи. Для кожного іноземного роботодавця одного посвідчення недостатньо. Працювати на міжнародних трасах можуть лише водії, які їздили хоча б три роки на вітчизняних дорогах. Управляти багатотонною вантажівкою на автошляхах з активним рухом не так легко, як це здається на перший погляд. Потрібна увага і впевненість, які приходять лише з досвідом.

3. Наявність посвідчення водія-міжнародника (InternationalDrivingPermit). Цей документ дає право керувати і брати в оренду транспортні засоби у більше ніж 200 країнах світу. Посвідчення водія-міжнародника необхідно отримати в Україні ще до виїзду за кордон. Документ видається на основі національних прав і містить необхідну інформацію про власника на латинській мові. Українським водіям, які мають IDP, доступна робота в Ізраїлі, Угорщині, Австрії, Нідерландах, Ліхтенштейні, Чехії, Хорватії, Естонії, Швейцарії, Грузії і в багатьох інших країнах світу.

4. Наявність карточки цифрового тахографа (чіпа). Вона необхідна для запису маршруту, періодів руху та простою, а також для ідентифікації водія. Чіп дійсний протягом 3 років.

5. Проходження курсів по перевозці вантажів. Кожен мігрант перед працевлаштуванням повинен пройти кількаденне навчання навикам кріплення габаритного і важкого товару та його безпечного перевезення. Проходження таких курсів вимагається для легального працевлаштування в Польщі.

6. Знання англійської мови. Водій-міжнародник повинен володіти хоча б базовими англійськими словами, щоб формулювати прості речення. Тим більше треба враховувати, що далекобійники часто їздять по декількох країнах. Тобто для водія вантажівок робота в Швеції, Польщі чи в іншій європейській державі може мати широку територіальну зону.Интересные статьи:


Танцующая кукла

РЕАЛЬНІ СПРАВИ СЕРГІЯ МОРОЗЮКА

Связанные записи